Aktiviteter / Championater

Championater

Championat 2019
 
Januar  
 
19. Hashøj Rideklub, D-stævne:
Nynne/Lucas vandt LC1 & red LC2 = 8 Point
 
26. MSR, D-stævne:
Nynne/Lucas red LC1 & LC2 = 2 Point
 
Februar  
 
2. SLRK, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique blev nr. 2 i LA1 & nr. 3 i LA2 = 24 Point
 
10. Helsinge Rideklub, C-stævne:
Victor/Star red LB1* & LA1* = 4 Point
 
23.-24. OHR, D-stævne:
Carina/Sa’ro red LC2 & LB2 = 2 Point
Carina/sa’ro red LC2 & vandt LB2 = 8 Point
Ida-Marie/B-unique blev nr. 4 i LA2 og nr. 3 i LA3 = 14 point
Tilde/Artos red LB2 & LB3 = 2 Point
 
Marts
 
2. LØSR, D-stævne:
Katrine/Rose vandt LA5 = 9 Point
 
3. HGS, D-stævne:
Katrine/Rose vandt LA5 = 9 Point
 
4. Ishøj Sportsrideklub, D-stævne:
Tilde/Artos blev nr. 2 i LB2 & vandt LB3 = 15 Point
 
16.-17. Ringsted sports rideklub, D-stævne:
Carina/Sa’ro red LB3 & LA2 = 2 Point
Lisbeth/Mayeni red LC2 = 1 Point
Nynne/Lucas vandt LC1 & nr. 3 i LC2 = 12 Point
 
23. MBRK, D-stævne:
Tilde/Artos red LB2 & LB3 = 2 Point

23.-24. Hvalsø Rideklub, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red LA2 & LA4 = 4 Point
 
24. AAGS, C-stævne:
Victor/Star blev nr. 4 i LA1* & red LA2** = 11 Point
 
31. Algestrup Rideklub, D-stævne:
Carina/Sa'ro red LB1 & LA2 = 2 Point
 
April 
 
 8. MSR, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red LC2 = 1 Point
 
13. RIR, D-stævne:
Nynne/Lucas blev nr. 3 i LC2 & vandt LC3 = 12 Point
Lisbeth/Mayeni blev nr. 2 i LC1 = 6 Point
Carina/Sa'ro red LB3 = 1 Point
 
13.-14. VRCL, D-stævne:
Karoline/Granat blev nr. 3 i LD og vandt LC = 12 Point
Carina/Sa'ro red 2x LB3 = 2 Point
 
18. HIRK, D-stævne: 
Karoline/Granat blev nr. 2 i LD og nr. 3 i LC = 11 Point
 
19. RKVS, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red LC2 = 1 Point
 
19. NSRK, D-stævne:
Tilde/Artos red LB2 og blev nr. 2 i LB3 = 8 Point
 
20. ESRK, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red LA4 = 2 Point
 
27. NVR, D-stævne:
Ida-Marie/B-unique vandt LA2 & red LA4 = 10 Point
Carina/Sa'ro red LB3 = 1 Point
Katrine/Rose blev nr. 3 i MB0 & red MB2 = 9 Point
 
 
Maj
 
4. RVV, D-stævne:
Nynne/Lucas vandt LC3 & LB1 = 15 point
 
11.+12. OHR, D+C-stævne:
Tilde/Artos vandt LB3 (D) og red LA1 (C) = 10 Point
katrine/Rose red MB0, MB0, MB1 & MB2 (C) = 8 Point
Ida/B-unique vandt LA2 (C) & red LA4(C) = 17 Point
Carina/Sa'ro red LB3 (D) = 1 Point 
Karoline/Granat red LC (D) og LB1* (C) = 3 Point
 
 
12. RSR4, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red 2x LC2 = 2 point
 
26. VIRK, D-stævne:
Carina/Sa'ro red Lb3 & LA1 = 2 Point
Nynne/Lucas vandt LC3 & red LB1 = 8 Point
 
31. Glostrup Rideklub, C-stævne:
Katrine/Rose red MB0 & blev nr. 2 i MB2 = 16 Point
 
Juni
 
7. RVV, D-stævne:
Emma/Tristan red LA1 = 1 Point
 
8. Næstved Sportsrideklub, C-stævne:
Katrine/Rose blev nr. 3 i MB0 & vandt MB2 = 28 Point
 
8. RVV, D-stævne:
Carina/Sa'ro vandt LB3 & red LA1 = 8 Point
 
8.-9. NVR, D+C-stævne:
Karoline/Granat red LC (D), LB1* (C) & 2x B0 (D) = 5 Point 
 
22. MBRK, D-stævne:
Karoline/Granat red 70 cm B0 fejlfrit og LC = 6 Point
 
23. Hvalsø Rideklub, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red LA4 = 2 Point
 
Juli:
4.-5.-6.-7. OHR, D+C-stævne:
Ida-Marie/ B-unique vandt LA3(C), blev nr. 2 i LA4(C), blev nr. 2 i LA5(C) og red LA4(C) = 47 Point
Emma/Tristan red LA1 (D), LA3 (C), LA2 (C) & LA1 (C) = 7 Point
Karoline/Granat red 3x Aluminium Tour (D), blev nr. 2 i stål tour (D) & blev nr. 3 i stål tour (D) = 14 Point
 
20. Vestsjællands Rideklub, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red bom på jord B0 (fejlfrit) & 20 cm B0 = 6 Point
 
28. Ertebjergård, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red LA4 = 2 Point
 
August
 
10. Algestrup Rideklub, E-stævne:
Lisbeth/Mayeni red bom på jord B0 (fejlfrit) & 20 cm B0 = 6 Point
 
18. Nordvestsjællands Rideklub, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red bom på jord B0 (fejlfrit) & 30 cm B0 = 6 Point
 
18. HOL, E-stævne:
Katrine/Rose red MB0 & MB2 = 2 Point
Nynne/Lucas red LB1 & vandt LB2 klubmesterskab = 17 Point
Laura/Tasha red LD2 x2 = 2 Point
Simone/Preussa vandt LA2 opvarmning & vandt LA2 mesterskab = 24 Point
Ida-Marie/B-unique vandt LA4 = 10 Point
 
24. Ballerup Rideklub, D-stævne:
Katrine/Rose vandt MB2 & red MB3 = 11 Point
 
25. TNKR, D-stævne:
Nynne/Lucas red LB1 & vandt LB2 = 9 Point
 
31.-1. Hillerød Rideklub, D+C-stævne:
Katrine/ Rose vandt MB2 (D) & Blev nr. 4 i MB3 (D) = 13 Point
Katrine/Rose red MB0 (C) & vandt MB3 (C) = 13 Point
 
September
 
6. Store hesedag, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red LA6 = 2 Point
 
14. AAGS, E-stævne:
Emma/Tristan red LA2 = 1 Point
 
14. Vemmelev Rideklub, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red 10 cm B0 (fejlfrit) & 20 cm B0 = 6 Point
 
22. Slangerup Lynge, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red LA6 = 2 Point
 
28. Katrinebjrg Rideklub, D-stævne:
Nynne/Lucas red LB1 & vandt LB2 = 9 Point
 
29. Heslegård Rideklub, C-stævne:
Ida-Marie/B-unique red PRI = 2 Point
 
Oktober 
 
5. Himmelev Rideklub, D-stævne:
Karoline/Romantica red 70 & 80 cm B0 (fejlfrit) = 10 Point
 
5. Vestsjællands rideklub, D-stævne:
Lisbeth/Mayeni red LC1 = 1 Point
Nynne/Lucas vandt LB2 & red LB3 = 9 Point
 
11. Midtsjællands Rideklub, D-stævne:
Emma/Tristan red LA3 = 1 Point
 
 
 
 
Pony dressur: 
Ida-Marie/B-unique = 138 Point
Nynne/Lucas = 101 Point
Tilde/Artos = 37 Point
Emma/Tristan = 10 Point
 
 
 
Pony spring: 
Karoline/Granat = 51 Point
Victor/Star = 15 Point 
Karoline/Romantica = 10 Point
 

Hest dressur: 
Katrine/Rose = 118 Point
Carina/Sa'ro = 29 Point
Simone/Preussa = 24 Point
Lisbeth/Mayeni = 12 Point
Laura/ Tasha = 2 Point
 
Hest spring:
Lisbeth/Mayeni = 24 Point
 

© 2016 Holbæk Rideklub | Ladegårdsalleen 3B, 4300 Holbæk  | hol.bestyrelse@gmail.com